Vše o peří

Peří je přírodní materiál. Je lehký, měkký a zároveň má nadprůměrné izolační vlastnosti, které jsou nenahraditelné jako výplň do polštářů a přikrývek. Používá se také jako výplň do péřové bundy, která se stala nenahraditelným izolátorem v těch nejchladnějších zimních měsících. 

  • Prachové peří je jemné peří bez tuhého stvolu, které není téměř hmatatelné pokud se promne mezi prsty.
  • Peří může obsahovat tužší stvol, který je hmatatelný.

Někdo má z dřívější doby zkušenost, že v přikrývce nebo polštáři nahmatal celý brk, který byl nepříjemně tuhý. Dnes by se tato situace u kvalitních výrobků nevyskytuje. Tento nepříjemný zážitek můžete mít, pokud si budete vybírat přikrývku za nízkou cenu, kde je cena vykoupena nevalnou kvalitou výplně a také použitého sypku. 


PEŘÍ POKUD JE SPRÁVNĚ VYPRÁNO A USUŠENO NEOBSAHUJE ŽÁDNÉ PŘÍMĚSI A TUDÍŽ JE NEZÁVADNÉ.

Mnoho lidí se mylně domnívá, že má alergii na peří. Toto je mýtus, který vznikl tím, že bylo použito buď špatně vyprané peří s nevhodným sypkem, nebo kvalitní peří všito do nevhodného sypku. 

Sypek ať už plněný peřím, nebo jiným výplňovým materiálem má zásadní vliv na kvalitu přikrývky nebo polštáře. 

Příliš řídký sypek umožňuje úniku peří a také, což je zásadní umožňuje vniku nežádoucích příměsí k peří a tím vytváří vhodné klima k množení roztočů což způsobuje alergické reakce, které jsou mylně přisuzovány alergii na peří.